Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Dziewczynka z zapałkami

Dnia 18 grudnia 2013 roku klasy Ic i IIIb ze swoimi wychowawczyniami: Panią Marią Pawlikowską i Panią Joanną Pietkiewicz, pojechały do Teatru im. A. Sewruka w Elblągu na przedstawienie pt. „Dziewczynka z zapałkami”, oparte na motywach bajki Hansa Christiana Andersena. Dziś duński twórca najpiękniejszych baśni byłby szczęśliwy widząc, że jego utwory są tak wspaniale grane przez elbląskich aktorów.

Magiczna atmosfera spektaklu, bogata i zaskakująca efektami scenografia Pani Izy Toroniewicz, piękna muzyka Pana Piotra Salabera i choreografia Pana Tomasza Tworkowskiego przyczyniły się do tego, że niejednemu widzowi poleciały łzy wzruszenia widząc ludzi, którzy są nieczuli na los sieroty – „ Dziewczynki z zapałkami”. Uczniowie dzisiaj mogli na własnej skórze odczuć wielkie wzruszenie i smutek z tego, że są dzieci, które nie mają tego, co my! –„ Szczęśliwego dzieciństwa”. Ze łzami w oczach patrzyliśmy na umierającą Dziewczynkę z zapałkami, która pokazała nam, że świat powinien dbać o samotne i opuszczone dzieci. Nasi uczniowie podziękowali aktorom i pracownikom teatru kwiatami, dyplomem i samodzielnie wykonanymi aniołkami, życząc wszystkim Aktorom i Pracownikom Teatru im. A. Sewruka w Elblągu udanych i szczęśliwych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku 2014.

Aktorzy bardzo się cieszyli z upominków przygotowanych przez naszych uczniów. Można było w ich oczach zobaczyć łzy wzruszenia i zachwyt z przygotowanej niespodzianki.Uczeń Jakub Wójcicki samodzielnie wykonał kartkę z życzeniami dla Pana Mieczysława Hajduka, który zawsze opiekuje się naszymi uczniami na widowni i jest brygadierem sceny.

Największą niespodziankę zrobiła uczniom klasy Ic i IIIb aktorka grająca rolę: ”Dziewczynki z zapałkami”- Pani Maria Semotiuk, zapraszając wszystkich uczniów za kulisy do wspólnego zdjęcia z wszystkimi grającymi aktorami w przedstawieniu. Pani Maria Semotiuk na koniec mocno wyściskała wszystkich naszych uczniów.

Można to zobaczyć na dołączonych zdjęciach wykonanych przez Panią Marię Pawlikowską.

Uczniowie klasy Ic i IIIb z swoimi wychowawczyniami życzą całej Społeczności Szkolnej, Rodzicom udanych i szczęśliwych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku 2014.