Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Niecodzienne zajęcia techniczno-kulinarne w 3b

Dnia 19 grudnia w klasie IIIb odbyły się niecodzienne zajęcia techniczno- kulinarne. Uczniowie zmartwieni brakiem zimy, chcieli za wszelką cenę przypomnieć sobie jak wygląda krajobraz zimowy przed zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia.

Postanowili przywołać zimę dla wszystkich wykonując herbatnikowe domki, które ozdabiali słodkim lukrem, cukrem pudrem, wiórkami kokosowymi. Patrząc na zdjęcia z lekcji można zobaczyć liczne zdolności cukiernicze jak również zainspirować się z pomysłami do ozdabiania świątecznych stołów.

Staropolskim zwyczajem pisali kartki świąteczne z okazji Świąt Bożego Narodzenia do Pani Zimy z prośbą o punktualne przybycie na czas- „24 grudnia2013 roku”.