Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

English is fun

W listopadzie odbył się szkolny etap Kuratoryjnego Konkursu Języka Angielskiego dla szkół podstawowych. W konkursie wzięło udział 38 uczniów, a w komisji zasiadły nauczycielki języka angielskiego Panie: Izabela Krotowska oraz Celina Kraszewska.

W przeprowadzeniu konkursu pomogła również Pani Beata Olińska.

W ciągu 60 minut uczniowie zmagali się z pytaniami dotyczącymi słownictwa, gramatyki oraz kultury krajów anglojęzycznych. Uczniowie byli pytani o górę Kościuszki w Australii, stolice krajów czy Święto Niepodległości w USA. Zaskakującym pytaniem dla uczniów było pytanie dotyczące twórcy firmy Apple.

Aby przejść do kolejnego etapu konkursu uczeń powinien był otrzymać, co najmniej 49 pkt. tj. 70% poprawnych odpowiedzi.

Udało się to uczniowi klasy 6a Michałowi Maciejewskiemu. Gratulujemy!

Przed Michałem teraz sporo pracy nauki przed kolejnym rejonowym etapem. Trzymamy kciuki!