Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Przed Dniem Niepodległości

Dzisiaj wszyscy zebraliśmy się na auli. Odświętnie ubrani z przypiętą do piersi kokardą narodową wsłuchaliśmy się w wiersze, monologi i pieśni … Narodowe Święto Niepodległości, to polskie święto państwowe obchodzone 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania przez nasz kraj niepodległości w 1918 roku po 123 latach zaborów Rosji, Prus i Austrii.

Zadumaliśmy się nad historią naszej Ojczyzny, wyrażaliśmy swoje uczucia patriotyczne. Montaż słowno-muzyczny przygotowali uczniowie z klas – 3a, 4b, 6b pod kierunkiem Pań: Julity Kopmann, Magdaleny Kubaszewskiej i Beaty Nagrodzkiej.

Nauczyciele biblioteki szkolnej ogłosili konkurs pod nazwą – „Kocham Cię Polsko”, a piękne tablice ozdabiające korytarz szkolny i klasę wykonała Pani Joanna Pietkiewicz i Joanna Evenden z klasą 5a.

Popatrzcie na zdjęcia z tej uroczystości…