Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Europejski Dzień Języków Obcych

W tym tygodniu grupy „Fiołki”, „Koniczynki”, „Pszczółki” oraz „Stokrotki” wzięły udział w Europejskim Dniu Języków Obcych. Dzieci rozmawiały o różnych krajach europejskich, poznały ich położenie na mapie oraz flagi, określając podobieństwa i różnice. Przedszkolaki dowiedziały się kilku ciekawostek na temat poszczególnych państw i ich najważniejszych zabytkach. Witaliśmy się w m.in. w języku angielskim, niemieckim, hiszpańskim, włoskim oraz francuskim. Graliśmy w memory, słuchaliśmy znanych piosenek w kilku językach, a także wykonaliśmy własnoręcznie zrobione flagi.  „Stokrotki” obejrzały również pokaz tańca irlandzkiego, próbując powtórzyć kroki, a także liczyły do 10 po francusku.

Natomiast „Fiołki” poznały bardziej Włochy. Dzieci dowiedziały się dlaczego mówimy, że Włosi mieszkają w „bucie”, Nauczycielka brała udział w projekcie Erasmus, więc przybliżyła im kulturę Włoch, omawiając najważniejsze zabytki, najsłynniejsze potrawy (spaghetti, risotto, pizza, cappuccino) oraz ucząc kilku zwrotów, np. grazie (dziękuję), buon giorno, ciao (dzień dobry), prego (proszę), arrivederci (do widzenia), si / no (tak / nie).

Dzieci wspólnie z nauczycielkami dyskutowały dlaczego warto uczyć się języków obcych. Konieczność ich znajomości we współczesnym świecie jest bezdyskusyjna. Celem zajęć było promowanie nauki języków obcych.

Ten dzień sprawił dzieciom dużo radości i uśmiechu.