Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Z podwórka na bieżnię…

21 września zaszczepialiśmy miłość do lekkiej atletyki wśród dzieci i młodzieży podczas imprezy” Z podwórka na bieżnię” .Organizatorem tej cyklicznej imprezy sportowej jest Fundacja Wychowanie przez Sport z Warszawy. Akcję  prowadziła wykwalifikowana kadra trenerów, instruktorów lekkiej atletyki, dziennikarzy sportowych. Same przedsięwzięcie prowadził wybitny lekkoatleta Sebastian Chmara. Karierę sportową zaczynał od kajakarstwa ale szybko porzucił tę dyscyplinę i zajął się lekkoatletyką. W 1989 był 14 w rywalizacji dziesięcioboistów podczas Mistrzostw Europy juniorów

Zawody odbyły się na stadionie lekkoatletycznym w Malborku przy wspaniałej pogodzie. To było połączenie rywalizacji z występami artystycznymi i zabawą. Każdy uczestnik projektu otrzymał koszulkę ,medal a w trakcie zawodów owoce i napoje.

W konkurencji indywidualnej w sprincie na 30 m  w I miejsce zajął Jakub Lewiński, I m w biegu przez płotki 30 m  zajął Filip Chmielewski. I miejsce w sztafecie 12 razy 200 m wywalczyli nasi reprezentanci chłopców w składzie: Obrośliński Paweł ,Struzik Paweł, Sojka Karol, Strzeszyński Michał ,Lewandowski Igor, Nawrot Wojtek ,Cimielewski Filip, Furgała Jonatan ,Kloc Grzegorz, Lewiński Jakub, Rekowski Szymon, Szywała Igor.

II miejsce zajęły dziewczynki: Drosik Lena, Rzepka, Dominika, Wiśniewska Emilia, Pliszka Hanna ,Kraszweska Pola , Wilczewska Aleksandra, Kazaniecka Lilianna, Kolman Nadia, Pietrzak Pola, Łukowska Wanesa, Suchińska Julia, Kloc Małgorzata. Brawo Lekkoatleci! Gratulujemy!

Opiekunami i trenerami  ze szkoły były Panie: Monika Walentynowicz i Iwona Pałka.