Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Fabryka Wiedzy

W dniu 23 marca w ramach projektu Fabryka Wiedzy, jej uczestnicy udali się na wyprawę do Gdańska, by odwiedzić nowoczesny kompleks łączący w sobie edukację z rekreacją, czyli Centrum Hewelianum.

Patronem Programu Hewelianum jest Jan Heweliusz – Gdańszczanin Tysiąclecia jeden z najwybitniejszych przedstawicieli świata nauki w XVII wieku.

Uczestnicy odwiedzili Pracownię Energii. W dwóch ogromnych akwariach mogli zbadać, od czego zależy energia morskiej fali i w jaki sposób można ją wykorzystać. Obejrzeli stanowisko zwane Kołyską Newtona, poznały różne rodzaje źródeł energii i zasady działania różnych elektrowni. Uczniowie dotarli również do Pracowni Nieba. Zapoznali się z budową Układu Słonecznego i Wszechświata, obejrzeli przyrządy obserwacyjne i zasady ich działania. Podziwiali niezwykłe zdjęcia z kosmosu. Następnie udali się do Krainy Ciekłego Mrozu. Tam obserwowali właściwości fizyczne przedmiotów schłodzonych przy pomocy ciekłego azotu do bardzo niskiej temperatury – 195,8 stopni Celsjusza. Wrażeń było, co niemiara! Na to spotkanie z nauką zaprosiły uczniów Panie: Małgorzata Kuszowska i Karolina Kurapiewicz. Popatrzcie sami co tam się działo…

[nggallery id=228]