Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Fabryka Wiedzy

W miniony piątek odbyło się kolejne spotkanie Fabryki Wiedzy, na które tradycyjnie w tym roku szkolnym, najliczniej zjawili się czwartoklasiści. Tym razem organizatorki sięgnęły do sprawdzonej w poprzednich latach zabawy pod hasłem „Wiedzopol”.

Spotkanie polegało na rywalizacji drużynowej, opartej na zasadach popularnej gry planszowej monopol z tym, że tradycyjne pola posiadłości zastąpiły różne przedmioty i umiejętności szkolne.

A więc były zadania z języka polskiego, matematyki, przyrody, historii i języków obcych. Ale również drużyny rywalizowały w zadaniach logicznych, znajomości wydarzeń sportowych, umiejętności sprawnościowych, w szybkości i celności skojarzeń (kalambury), a także ocenić czy dane stwierdzenie jest prawdziwe czy fałszywe. Nie zabrakło również emocjonującej w latach poprzednich konkurencji: „Wysłuchaj i oszacuj”, w której uczniowie po wysłuchaniu krótkiej informacji musieli typować liczby najbliższe prawdy, np. ile razy jest czulszy zmysł węchu psa posokowca od ludzkiego (1 000 000!), tu nie wygrywała konkretna liczba, (bo nie sposób było ja wytypować), lecz najbliższa prawidłowej odpowiedzi. Można też było, jak w tradycyjnym monopolu trafić do więzienia, a szansą wykupienia się były różne konkurencje sportowe.

Było dużo emocji, była fajna zabawa, a największym ograniczeniem był upływający czas.

Następne spotkanie w marcu – wyjazdowe…