Festiwal Kultury Dawnej

W dniu 10 czerwca 2022r. w naszym mieście odbył się XX Międzynarodowy Festiwal Kultury Dawnej „Wspólne Dziedzictwo Kultury.” Tradycyjnym punktem programu był barwny korowód z udziałem uczniów malborskich szkół, władz miasta, mieszkańców i gości, który wyruszył spod zabytkowego  Ratusza Staromiejskiego. Oczywiście nie mogło tutaj zabraknąć przedszkolaków i uczniów naszej szkoły. Naszą szkołę reprezentował oddział przedszkolny „Niezapominajki”, klasa 1d oraz klasy 2a,2b,2c,2d. Przedszkolaki i pierwszaki przeszli w pięknych średniowiecznych strojach i dumnie kroczyły ulicami Malborka. Głośno i barwnie informowały  mieszkańców i przybyłych gości o rozpoczęciu historycznego święta.

A jest to święto szczególne  – rocznica wjazdu króla Kazimierza Jagiellończyka  do Malborka. Dalej kroczyli muzykanci i grajkowie czyli nasi uczniowie z klas drugich. To oni dali pokaz swoich umiejętności gry na flażoletach. Ich muzyka rozbrzmiewała we wszystkich kierunkach. Na scenie festiwalowej wręczono również nagrody uczestnikom konkursu plastycznego i historycznego.

W konkursie plastycznym „Elementy dawnej architektury” nagrody zdobyli:

Alicja Szumska – grupa przedszkolna

Zofia Mendelson – Maciejak – kl.2b

Amelia Kania – kl.2b

Marika Bągorska – kl.7d

W konkursie historycznym sprawdzającym orientację w historii Malborka nagrody otrzymali:

Sebastian Wiśniewski  – kl.6a

Emila Wiśniewska – kl.7d

Paweł Kukowski – kl.8a

Igor Pietrzak – kl.7b

Gratulujemy!