Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Festiwal Świąt!

Restauracja „Gothic Cafe” 9 grudnia 2012 roku za sprawą naczelnego Anioła wszystkich dzieci- Mistrza Bogdana Gałązki, zamieniła się w Krainę Radości, Miłości i Zabawy. Obchody Święta Świata rozpoczęły się od malowania świątecznych bombek.

Potem dzieci wraz z opiekunami wałkowały piernikowe ciasto, wycinały z foremek serduszka, choinki i anioły. Kolorowe elfy zabierały ułożone na tacach pierniczki i zanosiły do pieca. Kiedy upieczone ciasteczka wracały do właścicieli rozpoczęło się dekorowanie. W ruch poszły posypki, kolorowe groszki, lukier i inne cudeńka. W przygotowane torebeczki dzieciaczki pakowały swoje skarby, aby móc je zanieść do domu…a w między czasie były wspólne zabawy, kolędowanie, malowanie….Gwar i śmiech szczęśliwych dzieci rozbrzmiewał w murach starego zamczyska….

Na gości czekały kosze przepysznych ciastek, gorąca kawa i herbata. Palące się świeczki, pachnące choinki, lampki, stroiki, patrzące z góry anioły dodawały świętu specjalnego, magicznego charakteru…

Cała sala udekorowana była zdjęciami bohaterów dzisiejszego święta -podopiecznych Fundacji „Szkoła Otwartych Serc”. To dla nich właśnie nasz Przyjaciel i właściciel restauracji, Bogdan Gałązka, przeznaczył cały dochód z imprezy. Kwota, którą otrzymaliśmy jest imponująca- to 1300 złotych!

Za te pieniądze kupimy nie tylko rzeczy potrzebne do codziennej egzystencji naszych podopiecznych, ale damy im również wiarę, że prawdziwe Anioły istnieją, kochają i pamiętają o nich, że cuda zdarzają się tu, w ich rodzinnym mieście…Za tę wiarę, za serce, pracę i czas poświęcony naszym dzieciakom DZIĘKUJEMY!

Bajeczne fotografie z tego wydarzenia wykonała Pani Kama Trojak – serdecznie dziękujemy!

[nggallery id=181]