Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Noc integracji w 5b

Tydzień temu, 30 listopada, w andrzejkowy wieczór odbyła się II Noc Integracji klasy 5b. Spotkaliśmy się około osiemnastej przed szkołą. Na noc integracji przybyła cała klasa, zabrakło tylko Idy i Marcela.

Na początek pani Agnieszka wytłumaczyła nam zasady biegu osiedlowego. Musieliśmy odnaleźć pierwszą kopertę ze wskazówką. Po znalezieniu koperty dowiedzieliśmy się, że w odległości 20 kroków odnajdziemy zadanie w reklamówce. Ta koperta była w krzakach. Mieliśmy rozwiązać krzyżówkę, a hasłem był kolejny punkt – Brico Marche. Poszliśmy więc do sklepu. Szukaliśmy pani z czerwoną kokardką. Następnie układaliśmy rozsypankę – puzzle, otrzymaliśmy hasło: 20 wkładów świecowych. Kupiliśmy świece i przy kasie dostaliśmy kolejną wskazówkę (rebus skojarzeniowy): małpkę w czerwonej torebce. Bardzo szybko zgadliśmy, że chodzi o sklep w ,,Czerwonej Torebce,, – ,,Małpka”. Tam otrzymaliśmy zadanie matematyczne. Chodziło o to, że wynik wskazywał nam osobę z dziennika, pod adres której mieliśmy się udać. Był to Kacper. Poszliśmy do niego do domu, po następne zadanie. Kacpra siostra dała każdemu pół plasterka cytryny do zjedzenia, wszyscy dzielnie zjedli i zadanie zostało zaliczone. W nagrodę dostaliśmy klucz, który był niezbędny do dalszej zabawy.
Około dziewiętnastej wróciliśmy do szkoły, gdzie czekała na nas pyszna kolacja przygotowana przez rodziców. Zjedliśmy ją z apetytem i poszliśmy się przebrać na dyskotekę. Tańczyliśmy, a na koniec był konkurs na królową i króla balu. Zwycięzcami zostali Gabrysia i Samir. Po imprezie odbyły się wróżby i lanie wosku. Po wróżbach poszliśmy spać. Rano wstaliśmy o siódmej. Zjedliśmy śniadanie, posprzątaliśmy i rozeszliśmy się do domów.

Bardzo podobała mi się ta noc integracji, chyba nawet bardziej niż w tamtym roku. Nie zapomnę dyskoteki i biegu patrolowego!!! – Julia Słomińska, reporter.

[nggallery id=180]