Wizyta świętego Mikołaja w grupie „Fiołków” i „Koniczynek” to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dzień w roku. Obie grupy starannie przygotowywały się do tego dnia – wykonywały ciekawe prace plastyczne płaskie i przestrzenne, uczyły się piosenek w których oczywiście króluje Mikołaj. Różnorodne techniki sprawiają, że każda praca jest oryginalna i ciekawa. Nadszedł wreszcie długo oczekiwany dzień – 6 grudnia „Mikołajki”. Wszystkie dzieci już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały w stronę drzwi, nasłuchiwały „Mikołajowych” dzwoneczków. Święty Mikołaj nie zawiódł dzieci i nie kazał długo na siebie czekać. Z samego rana zawitał do naszego przedszkola wraz ze swoim pomocnikiem „Mrówką”. Zarówno u „Fiołków” jak i „Koniczynek” Mikołaj został przywitany piosenką- o zimie, reniferach i oczywiście o nim samym. Piosenki tak mu się podobały, że zaczął śpiewać i tańczyć razem z przedszkolakami. Następnie wręczył wszystkim piękne prezenty i powiedział: „Bądżcie dla siebie nawzajem mili, dzielcie się zabawkami, bawcie się razem, jak ktoś jest smutny- pocieszcie go- róbcie dobre uczynki. Ja tak robię od wielu, wielu, wielu długich lat – i wiecie co? Mam z tego bardzo dużo radości”. Po tych słowach pożegnał się z dziećmi. Zdjęcie zrobione z Mikołajem będzie wspaniałą pamiątką tego spotkania. „Fiołki” i „Koniczynki” ponownie oglądały prezenty i dzieliły się wrażeniami, zerkały przez okno z nadzieją, że jeszcze raz zobaczą naszego gościa i pomachają mu na pożegnanie.



















