Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Goście z Japonii

Nasze miasto gościło mieszkańców Kraju Kwitnącej Wiśni. Do wymiany doszło dzięki współpracy z Polsko-Japońskim Towarzystwem Wymiany Kulturalnej i Naukowej. 35 osobowy zespół tancerzy był gościem Studia Wokalnego „Balbiny” z MCKiE w Malborku. Japońskie Studium Taneczne „Mashu” zawitało do naszej szkoły. Z podziwem patrzyliśmy na Ich występ.

Przepięknie przebrani tancerze z wielka pasją i profesjonalizmem pokazali swój występ. Wiemy, że to efekt codziennej kilkugodzinnej pracy. Japończycy ujęli nas swoją serdecznością, skromnością i uśmiechem. Spotkanie prowadziła Pani Maria Seibert. Brał w nim udział Burmistrz Miasta Malborka – Pan Marek Charzewski. Po występie prosiliśmy Japończyków o autografy i wspólne zdjęcia. Zaprosiliśmy Ich do zwiedzania naszej szkoły. Młodsi uczestnicy obejrzeli fragment zajęć w klasie 3a i lekcje ciszy w przedszkolu Koniczynka, a starsi udali się razem z uczennicami Gimnazjum nr 3 w Malborku na spacer po szkole. Wizyta była udana, może jeszcze kiedyś się zobaczymy.