III Festiwal Wartości

Dzieci z Koła Artystycznego i Koła Muzycznego podsumowały swoją roczną współpracę, wystawiając bajkę muzyczną Braci Grimm „O siedmiu koźlątkach i wilku”. Mali artyści uczęszczają  do klas 2a, 1c, 1a i 1d. Na swój występ zaprosili kolegów z przedszkola, zerówki oraz klas I-III.  Bajka przedstawiona była w ramach III Festiwalu Wartości. Zwracała uwagę na MIŁOŚĆ, PRZYJAŹŃ, ZAUFANIE i ODPOWIEDZIALNOŚĆ. Koźlątka pięknie śpiewały. Lilianna, która grała  najmniejsze, siódme, ukryte w zegarze koźlątko, wzruszyła serca wielu  widzów. Niesamowity wilk, w którego rolę wcielił się Stasiu, również wzbudzał postrach dzieci. Ważnym przesłaniem bajki był morał, który zwracał uwagę na bezpieczeństwo. Bardzo ważne było tu zwrócenie uwagi dzieci na zachowanie ostrożności podczas samotnego pobytu w domu. Należało też uświadomić dzieciom, jak ważne dla nich samych jest uważne słuchanie rodziców. Lekkomyślność koźlątek mogła zakończyć się tragicznie…

A oto mali artyści:

Mama koza: Gabrysia Sztejner 2a

Koźlątka: Lilianna Kazaniecka 2a, , Lena Złoch 1a, Kaja Lewandowska 1a, Wiktoria Dreiforth 1d, Marcelina Zwierz 1c, Florka Czaplińska 1c, Natalia Rudzka 1d

Wilk: Stasiu Wiedemann 1c

Skrzaty: Róża Maizner 1c, Ania Hawryszkiewicz 1d, Gabrysia Bogalecka 1d, Pola Piotrowska 1c

Młynarzowa: Julia Kempczeńska 1c

Narratorzy: Hania Jędraszek, Lena Jędraszek, Julia Barambas 1c, Julia Tytz 1c

Uczniów przygotowały – Panie: Agnieszka Nowicka i Magda Barwińska – Kubaszewska.