III Festiwal Zdrowia

Za nami już III Festiwal Zdrowia. W tym roku szkolny Festiwal poświęcony został przede wszystkim higienie oraz zdrowi psychicznemu. Uczniowie klas I – III spotkali się z Panią stomatolog, która  w fachowy sposób wyjaśniła dzieciom, jak dbać o zęby i higienę jamy ustnej. Dzieci rozmawiały o tym jak często i w jaki sposób myć zęby, dowiedziały się co to takiego nitkowanie i jak kolejno etapy mycia zębów powinny przebiegać. Pani stomatolog rozmawiała z dziećmi także na temat chorób zębów oraz tego jak im zapobiegać. Uczniowie podczas spotkania mogli się wykazać także swoją wiedzą i zdobyć nagrody. Klasy IV i V spotkały się z psychologiem szkolnym, Pani Agnieszka wyjaśniła uczniom jak ważną rolę w naszym życiu odgrywa zdrowie psychiczne, powiedziała też dzieciom co ma na nie wpływ. Uczniowie dowiedzieli się co to takiego śmiechoterapia i mieli okazję wziąć udział w krótki ćwiczeniu. Najstarsi uczniowie naszej szkoły gościli na auli Panią kosmetolog. Spotkanie było dla uczniów bardzo interesujące, gdyż dotyczyło głównie dbania o cerę trądzikową, z którą wielu uczniów się boryka. Pani Ewa opowiedziała uczniom o dobrych kosmetykach, ale także o domowych sposobach dbania o cerę, podkreśliła, że najważniejsze jest oczyszczanie. Młodzież dowiedziała się także, jak duży wpływ na cerę ma to,co jemy. Uczniowie słuchali z zaciekawieniem, a później mogli wykazać się w konkursie wiedzowym. Do wygrania były trzy vouchery do spa Yasumi w Malborku dla dwóch osób. Nagrodę zdobyły : Oliwia Szychalewska, Sylwia Cegiełka oraz Wiktoria Nadolna.

Tego dnia uczniowie zjedli także wspólne zdrowe śniadanie w swoich klasach, mogli także wziąć udział w krótkim kursie pierwszej pomocy, którego udzielał Pan Piotr Kujawa. Pani pielęgniarka otworzyła swój gabinet, gdzie dzieci ważyły się i mierzyły, na auli podczas dużych przerw można było aktywnie spędzić czas.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w III Festiwal Zdrowia, szczególnie naszym gościom Pani Agnieszce Wiśniewskie oraz Pani Ewie Znanieckiej za przekazanie naszym uczniom tak cennych informacji.

Do zobaczenia za rok.

                                                                                                Patrycja Stawicka

                                                                                                Monika Wojewódka