Jesienią, jesienią sady się rumienią…

To był wyjątkowy tydzień w grupie Stokrotek, pełen owoców, warzyw, czyli pełen witam. Rozpoczęliśmy ten tydzień od piosenki, której słowa brzmią: ” Idą, idą witaminki dla całej przedszkolnej rodzinki”, dlatego dużo rozmawialiśmy o zdrowym żywieniu i o tym dlaczego warto jeść owoce i warzywa. Skonstruowaliśmy grę matematyczną „Zbieramy owoce i warzywa”, w której pełniliśmy rolę pionków. Wygrał ten kto zebrał najwięcej sylwet owoców i warzyw.  Poznaliśmy owoce  egzotyczne i potrafimy rozróżnić je od polskich owoców. Odkrywaliśmy przy tym zapis cyfrowy różnych liczb. Obserwowaliśmy owoce przez lupę oraz sprawdzaliśmy jak wyglądają w środku, utrwalając przy tym nazwy kolorów w języku angielskim oraz poznaliśmy angielskie nazwy naszych owoców i warzyw. Rozwijaliśmy sprawności manualne oraz bawiliśmy sie w teatr wykorzystując sylwety warzyw i owoców które samodzielnie ozdobiliśmy. Próbowaliśmy dżemików i tworzyliśmy własny stragan warzywno-owocowy. Robiliśmy pyszne i zdrowe szaszłyki owocowe, które bardzo nam smakowały. Wiemy co kryje w sobie ziemniak i co kryje się w spiżarni. Wiemy także jakie warzywa  zjadamy na surowo, a które dopiero po ugotowaniu i nie zapominamy o umyciu owoców i  warzyw przed spożyciem.

Wszyscy lubimy jabłka, gruszki, banany, brzoskwinie, kiwi, mandarynki i wiele innych – owocowych witaminek. Zapraszamy do fotorelacji

Ania Ościłowska, Ania Frankiewicz, Basia Wojtasik