Jest taki dzień…

W dniu 20 grudnia przed Świętami Bożego Narodzenia uczniowie klas 4-6 wysłuchali inscenizacji słowno – muzycznej przygotowanej przez szkolny zespół teatralny Lira i zespół wokalny. Aktorzy  wprowadzili wszystkich w świąteczny nastrój oraz pokazali widzom swoje umiejętności recytatorskie. O dobrą zabawę i miłe doznania duchowe zadbali zdolni aktorzy i wokaliści. Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o wszelkich sporach i waśniach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, najstarsi uczniowie naszej szkoły z klasy 7a wystawili Jasełka Bożonarodzeniowe. W specjalnie przygotowanych strojach oraz w pięknej scenografii młodzi aktorzy przedstawili sceny narodzin Chrystusa. Piękny śpiew pastorałek i piosenek świątecznych w wykonaniu szkolnego koła wokalnego uświadomił wszystkim i  przypomniał o tym, że Święta Bożego Narodzenia są już bardzo blisko. Kiedy część artystyczna dobiegła końca, występujący aktorzy otrzymali gromkie brawa. Występ koła teatralnego przygotowała Pani Edyta Hołub, występ klasy 7a Pani Nela Żak, a zespołu wokalnego Pani Edyta Włodarczyk. Wesołych Świat!