Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Jestem Europejczykiem

09 maja przypadał Dzień Unii Europejskiej. Z tej okazji przedszkolaki z grupy „Fiołki” realizowały w tym tygodniu tematykę poświęconą Europie i wybranym krajom europejskim. Dzieci dowiedziały się jak wygląda flaga UE, wysłuchały hymnu „Oda do radości”. Wykonywały również unijną flagę oraz flagi wybranych krajów należących do Unii Europejskiej. Dzieci z wielkim zainteresowaniem poznały ich położenie na mapie Europy. Przyglądaliśmy się bliżej takim państwom jak: Niemcy, Czechy, Francja i Włochy. Poznaliśmy ich stolice, zwyczaje i najważniejsze zabytki. Mierzyliśmy odległość na mapie z Warszawy do Berlina, Paryża i Rzymu. Nie zapomnieliśmy również o naszych Sąsiadach, z którymi Polska graniczy.

Fiołki na koniec tygodnia potrafiły poprawnie wskazać na mapie poszczególne kraje oraz wymienić najważniejsze informacje na ich temat.

Celem zajęć było zapoznanie dzieci z symbolami i zwyczajami poszczególnych państw europejskich oraz kształtowanie wśród przedszkolaków poczucia przynależności narodowej i europejskiej.