Jestem naukowcem

25 kwietnia 2024 r. przedszkolaki z grupy „Słoneczniki” udały się wraz ze swoimi Paniami na kreatywne zajęcia majsterkowania organizowane w ramach mini centrum naukowego „Sowa” w Szkole Łacińskiej. Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności Inicjatywa „SOWA” składa się z kilkunastu angażujących eksponatów, dających możliwość samodzielnego eksperymentowania.

Zabawa w naukowców dostarczyła sześciolatkom dużo satysfakcji. W pierwszej części spotkania dzieci zostały podzielone na kilkuosobowe grupy i uczestniczyły w pracach warsztatowych. Ich zadaniem było wykonanie konstrukcji z przygotowanych materiałów, bazując na prostych instrukcjach, podpowiedziach prowadzącej zajęcia, ale przede wszystkim kierując się własną pomysłowością. Przedszkolaki tworzyły mosty, tunele i mechanizmy z olbrzymim zaangażowaniem. Testowanie wykonanych prac było dla dzieci największą przyjemnością – sprawdzały między innymi sprawność budowanych modeli samolotów poprzez wpuszczanie ich do tunelu aerodynamicznego.

W kolejnej części spotkania dzieci miały możliwość czerpać radość z testowania znajdujących się w centrum stanowisk naukowych, dzięki którym zgłębiały prawa fizyki oraz inne interesujące zjawiska. Na zakończenie dzieci podziękowały pani prowadzącej za atrakcyjne zajęcia.

Po powrocie z wycieczki sześciolatki nadal z podekscytowaniem rozmawiały o poznanych zjawiskach i eksperymentach. Wymieniały się spostrzeżeniami i własnymi wrażeniami. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia zdjęć z naszej wycieczki.