Jestem Polakiem!

W naszym przedszkolu wszystkie dzieci również uczestniczyły w zajęciach z okazji obchodów 104 Rocznicy odzyskania Niepodległości przez naszą Ojczyznę. 10 listopada wszystkie przedszkolaki ubrane w odświętne stroje lub w barwach narodowych przystąpiły do uroczystości w swoich grupach. Z dużą powagą i zaciekawieniem rozmawiały z nauczycielkami na temat historii dotyczącej rozbiorów Polski.

Dowiedziały się, że po 123 latach niewoli pod zaborami – pruskim, austriackim i rosyjskim – Polska odzyskała swą niepodległość i wróciła na mapę Europy. Polacy znów mogli posługiwać się ojczystą mową, czytać polskie książki, świętować i czcić symbole narodowe. Przedszkolaki z wielkim przejęciem wysłuchały historii i chętnie zadawały ważne dla nich pytania.

Oglądały filmy edukacyjne oraz uroczyście odśpiewały hymn Polski przyjmując przy tym odpowiednią postawę. Przedszkolaki powtórzyły wiadomości odnośnie symboli narodowych, tworzyły flagi, godło Polski oraz kokardy narodowe za pomocą bibuły, farb lub plasteliny.

W ramach zajęć patriotycznych dzieci miały możliwość rozwinąć kompetencje matematyczne, językowe oraz społeczne. Mamy nadzieję, że ta ważna lekcja patriotyzmu zostanie z dziećmi na długo i wyzwoli w nich jeszcze większą miłość do własnej Ojczyzny. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego uroczystego dnia.