Karnawałowy Bal Przebierańców

W piątek w naszym przedszkolu odbył się karnawałowy bal przebierańców. W salach przedszkolnych pojawiło się mnóstwo postaci z bajek, baśni i bajeczek. Nie zabrakło dzielnych rycerzy, potężnych superbohaterów, tajemniczych ninja oraz pięknych księżniczek, wróżek i złowróżbnych czarownic z czarnymi kotami i pająkami. Sale przedszkolne stały się w tym dniu udekorowane balonami, serpentynami, a nawet w kulę disco i kolorofony.  Po powrocie ze śniadania wszyscy rozpoczęliśmy wspaniałą zabawę. Nasze najmłodsze Niezapominajki rozpoczęły zabawę od, „Zimowego pokazu mody”, podczas którego pięknie zaprezentowały swój strój, po czym razem z Koniczynkami przywitały się zabawą sprawnościową „Dłonie-stopy”, którą wykonywali w parach. Niezapominajki, choć dwa lata młodsze, radziły sobie równie dobrze i zebrały wielkie brawa. Kolejnym punktem zabawy były odwiedziny Stokrotek u Koniczynek, tu wspólnie bawiliśmy się przy tańcu limbo, sprawdzając, jak nisko pod poprzeczką damy radę przejść. Śmiechu było co niemiara, kiedy ostatnie próby trzeba było wykonywać tuż przy samej ziemi, co nie było łatwe, choćby ze względu na stroje, w które byliśmy poprzebierani. Nadszedł czas na Niezapominajki, które odwiedziły salę Stokrotek, gdzie podczas wspólnej piosenki ,, Clap, clap song” starały się wystukać kapciami rytm muzyki. Nie zabrakło wesołych tańców, śmiechu i poczęstunku.

To był wspaniały dzień – szkoda, że tak szybko się skończył, bo bardzo lubimy przebieranki i radosne zabawy w naszym przedszkolu.