Gratulacje dla Laury!

30.01.2019r., w środę, odbył się Półfinał IV Wojewódzkiego Konkursu Oratorskiego w języku angielskim dla uczniów klas trzecich gimnazjalnych oraz uczniów klas VI-VIII szkoły podstawowej STAND UP &TALK, w którym udział wzięła Laura Barnat, uczennica klasy 3eg. Wśród 35 zgłoszeń-nagrań, wybrano 15 osób, które spotkały się w siedzibie American Corner Gdańsk w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gdańsku. Tam, stając przed ławą jurorów, uczestnicy półfinału mieli za zadnie zaprezentować maksymalnie 5 minutowe przemówienie, przygotowane wcześniej na zadany przez organizatora temat: „Imagine you are living in a colony on another planet. You have been chosen to invite people from Earth to come and live in your colony. Tell them about different aspects of your everyday life as well as how this colony functions so that they would like to join you.”

(Wyobraź sobie, że zamieszkujesz kolonię na innej planecie. Zostałeś wybrany, by zaprosić ludzi z planety Ziemia aby przybyli i zamieszkali w twojej kolonii. Opowiedz im o różnych aspektach twojego codziennego życia oraz o tym jak taka kolonia funkcjonuje, w taki sposób, aby ludzie chcieli dołączyć do twojej społeczności.)

Każdego z uczestników słuchało się z wielką przyjemnością i niekłamanym uznaniem. Tym bardziej zaskoczył tak dobry wynik uzyskany przez naszą uczennicę – Laura zdobyła II miejsce, zapewniając sobie udział w finale. Jednak zanim on nastąpi, uczniowie uczestniczyć będą w warsztatach zorganizowanych specjalnie dla nich („Sekrety profesjonalnych mówców oraz warsztaty językowe w języku angielskim”).

Podstawowymi celami konkursu są:

  • Rozwijanie umiejętności pięknego i sugestywnego mówienia.
  • Przełamywania tremy, związanej z wystąpieniami publicznymi.
  • Nabywanie umiejętności płynnej komunikacji w języku angielskim.

Gratulujemy!!!