Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Każdy ma jakiś talent

15 września przedszkolaki z grupy Niezapominajki  uroczyście obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki, który jest  świętem kreatywności, odwagi i zabawy.  Inspiracją do jego powstania stała się książeczka ,,The Dot” czyli “Kropka” Petera H. Reynoldsa, amerykańskiego pisarza i ilustratora książek dla dzieci. Jej bohaterką jest  Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości.  Obchody Dnia Kropki w Niezapominajkach  zaczęły się od przeczytania historii Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nich ma jakieś ukryte zdolności, talenty, które drzemią głęboko i czekają na odkrycie. Tak samo jak Vashti szukaliśmy mocnych stron dzieci, by podnieść poczucie wartości każdej Niezapominajki. Dzieci miały okazję opowiedzieć o swoich talentach i mocnych stronach, dzięki czemu przekonały się, że większość z nich ma różne talenty, że posiadają inne  umiejętności i każde są tak samo ważne. Talenty przedszkolaków zostały umieszczone na ,,Drzewie talentów”. Idąc za przykładem Vashti, dzieci stworzyły galerię z kropkowych prac. Każda była inna i każda wyjątkowa. Tego dnia radości nie było końca podczas gier i zabaw.

Międzynarodowy Dzień Kropki obchodzony jest w ponad 100 krajach. Najważniejszym jego przesłaniem jest to, iż niezależnie od wieku każdy z nas ma jakiś talent.