Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Międzynarodowy Dzień Kropki

15 września Pani Ania Ościłowska zorganizowała w  zerówce Międzynarodowy Dzień Kropki. Tego dnia wszyscy bez wyjątku przystroili swoje ubrania w wielobarwne kropki. Ten dzień miał na celu pobudzić kreatywność, pomysłowość dzieci, zachęcać ich do tworzenia. Obchody Dnia Kropki rozpoczęliśmy od obejrzenia historii małej Vashti, która dzięki malutkiej kropce i swojej nauczycielce uwierzyła w swoje możliwości. Celem obchodów Dnia Kropki są zajęcia, które pomagają dzieciom odkryć ich talenty, oraz uwierzyć we własne możliwości. Pomysłowość dzieciaków nie miała granic. Powstały piękne kropkowe dzieła sztuki, dżdżownice, kolekcje mody. Następnie pracowaliśmy z tablicą multimedialną tworząc kropkową tęczę.

Dzień kropki i historia Vashti pomogła nam uwierzyć w to, że każdy z nas ma jakiś talent : „Zrób pierwszy krok, próbuj, a zobaczysz dokąd Cię to zaprowadzi”.