Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Kocham Mamę i Tatę

W dniu 6 czerwca 2023 r. dzieci z grupy „Pszczółki” zaprosiły do przedszkola ukochanych rodziców, aby wspólnie świętować Dzień Mamy i Taty.

W tym szczególnym dniu przedszkolaki wystąpiły przed rodzicami recytując wierszyki,
śpiewając piosenki oraz tańcząc. Uroczystość rozpoczęła się od występu mini playback show. Chłopcy wkroczyli dumnie na scenę, trzymając wykonane z kartonów instrumenty: gitary, trąbki i saksofony. Na scenie na jednego z chłopców czekała kartonowa perkusja z nazwą zespołu – „Bee Band”.

Solista wykonał z playbacku utwór „Wymarzona”, chłopcy grali na instrumentach, a dziewczynki tańczyły układ taneczny do piosenki pod sceną.

Następnie dwójka przedszkolaków powitała przybyłych gości. Chwilę później dziewczynki zamieniły się w piosenkarki i razem zaśpiewały dla rodziców utwór „ Kocham mamę i tatę nie tylko od święta”, a chłopcy zatańczyli wspólnie pod sceną przygotowany wcześniej układ z serduszkami w dłoniach. Wreszcie przyszła kolej na recytację wierszy dla rodziców. Każde dziecko dzielnie wypowiedziało swoją kwestię. Dzieci wspólnie zaśpiewały piosenki „Co powie tata?”, „Piosenka dla taty” i na koniec „Jesteś skarbem mym”.

Miło było patrzeć na dumne i uśmiechnięte twarze rodziców, na których jednocześnie nie dało się ukryć wzruszenia. Dzieci wręczyły własnoręcznie wykonane upominki, a następnie wszyscy wspólnie udali się na słodki poczęstunek.
Cała uroczystość upłynęła w niezwykle rodzinnej atmosferze.