Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Koło turystyczne ruszyło

W dniu 15 października 2013 o godz. 14.00, w piękny, słoneczny dzień, członkowie koła turystycznego wybrali się na rajd rowerowy po Malborku.

Uczestnicy (20 osób z klas 4-6) zostali podzieleni na trzy drużyny. Każda z nich posługując się mapą musiała dotrzeć do wyznaczonych punktów oraz wykonać zadania, które do tych miejsc zostały przypisane. Na trasie rajdu mogliśmy oglądać między innymi pięknie odrestaurowany dworzec kolejowy, Ratusz Staromiejski, Bramę Mariacką.

Skorzystaliśmy z pomocy w Malbork Welcom Center oraz obliczaliśmy długość życia Kazimierza Jagiellończyka. Praca w zespołach przebiegała sprawnie i efektywnie a przede wszystkim bezpiecznie i w miłej atmosferze. Wszyscy wykonali swoje zadania a po powrocie do budynku szkoły podsumowaliśmy rajd sprawdzając poprawność odpowiedzi przy cieplutkim kakao i drożdżówce.

Zapraszamy na kolejne spotkania z kołem turystycznym.