Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Urodziny Kubusia Puchatka

Kubuś Puchatek obchodzi 14 października swoje urodziny. Tego dnia w roku 1926 ukazała się po raz pierwszy książka z przygodami tego przesympatycznego misia.

Dzień później klasy zerówkowe naszej szkoły przybyły do biblioteki, aby uczcić święto Kubusia Puchatka. Po odgadnięciu zagadek związanych z bohaterami Stumilowego Lasu, dzieci wysłuchały opowieści z książki pt. „Miodowe zamieszanie”. Następnie wspólnie wykonaliśmy misiową gimnastykę, nucąc przy tym mruczankę: „Dziwny jest niedźwiedzi ród, że tak bardzo lubi miód. Bzyk, bzyk, bzyk, ram-pam-pam, co to znaczy? nie wiem sam!”. Potem dzieci zaśpiewały Kubusiowi „Sto lat!”. Na koniec był słodki poczęstunek i prezent – kolorowanki o misiu.