Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Kończymy rok szkolny 2022/2023

Uroczyste zakończenie roku szkolnego odbyło się w piątek 23.06.2023r. w sali gimnastycznej. Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu państwowego powitaliśmy społeczność szkolną i przybyłych gości. W tym dniu odwiedzili nas sponsorzy, którym chcieliśmy podziękować za finansowe wsparcie powstałych w naszej szkole murali. Odwiedzili nas:

Burmistrz Miasta Malborka – Pan Marek Charzewski, Prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Malborku – Pani Krystyna Babirecka, Transpolonia Tczew – Pani Weronika Zakrzewska, Prezes Zarządu – Malnaft w Malborku – Pani Agnieszka Buczak, Firma Oval – Pani Justyna Radziejewska, Firma Arcona – Pan Piotr Furgała, Handel Pomorza – Pan Tomasz Kołodyński, Azuro – Brico Marche – Panie: Dorota Sadowska i Barbara Wieczorkiewicz, Firma Kruger – Pan Piotr Zając, Firma – Konsbud i Przewodniczący RR  – Pan Jarosław Czermak oraz Pan Michał Maciejak – pomysłodawca murali, członek RR.

Dyrektor szkoły podziękowała wszystkim nauczycielom i pracownikom oraz wicedyrektorom za ich całoroczną pracę, pogratulowała uczniom osiągnięć w nauce i zachowaniu.

Wyróżniła Pucharem Dyrektora Szkoły uczniów klasy 4d, którzy zdobyli średnią wyników w nauce – 4,82 oraz 2 uczennice, które uzyskały wysoką średnią – Natalię Rudzką z klasy 5d – 5,83 i Małgorzatę Zedlewską z klasy  4d – 5,82

Medale za osiągnięcia sportowe otrzymali: Lena Ziętek, Maja Raczkowska, Maria Suprun, Zuzanna Baranek, Karol Myślak, Nikodem Laskowski, Jakub Machalski, Borys Jaroszewicz, Marcel Cymanowski, Zakhar Akhremchyk, Iwo Brzeziński, Kacper Markowicz, Aleksander Barambas, Lena Szymczak, Julia Barambas, Julia Kempczeńska, Julia Suchińska, Maja Nadolna, Róża Maizner, Karol Sojka, Paweł Obrośliński, Paweł Struzik, Igor Szywała, Dawid Rekowski, Alan Rojewski, Stanisław Lica, Aleksander Lepczak, Filip Chmielewski, Igor Lewandowski, Wojciech Nawrot, Sebastian Wiśniewski, Marcel Kulikowski, Mateusz Zalewski.

Następnie dyrektor szkoły wręczyła nagrody książkowe najlepszym uczniom poszczególnych klas. Podziękowała w imieniu społeczności szkolnej przybyłym na uroczystość sponsorom. Uczniowie wręczyli gościom pamiątkowe podziękowania i różę.

Pan Michał Maciejak otrzymał świadectwo kreatywnego rodzica, medal za wiarę w to, że nam się uda i pamiątkową cegłę – symbol jednego z murali.

Uczniowie pożegnali nauczycielki Panie – Urszulę Cichocką, Edytę Hołub, Dorotę Korenkiewicz, które nie będą pracowały w naszej szkole w nowym roku szkolnym. Bukietem kwiatów i oklaskami podziękowali za ich zaangażowanie i pracę.

Uczniowie na zakończenie zagrali na flażoletach, zaśpiewali piosenkę i puścili na znak zakończenia roku szkolnego balony z okrzykiem na ustach – 1, 2, 3, 4, – 5!!!

Naszych gości zaprosiliśmy do pamiątkowych zdjęć pod muralami i na słodkie małe co nieco.

Życzymy wszystkim udanych, spokojnych, bezpiecznych i zdrowych wakacji! Fotogaleria poniżej.