Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Konkurs poezji religijnej

Dnia 11.04.2014 w Zespole Szkół Katolickich w Malborku odbył się Konkurs Poezji Religijnej. Naszą szkołę reprezentowały uczennice z klasy II B – Ola Ołowiak, Sylwia Cegiełka, Zuzia Kalinowska i Lilianna Sierra. Konkurs był na wysokim poziomie.

Uczestniczyło 28 osób ze szkół podstawowych i 21 osób ze szkół gimnazjalnych. Nasza Ola Ołowiak zajęła II miejsca! Recytowała wiersz pt. „Miłość mi wszystko wyjaśniła” Karola Wojtyły. Pozostałe uczestniczki otrzymały wyróżnienia. GRATULUJEMY!

Miłość mi wszystko wyjaśniła, Miłość, wszystko rozwiązała – Dlatego uwielbiam tę Miłość, Gdziekolwiek by przebywała” – to fragment wiersza, który wybrała Ola.

Dziewczynkom dopingował brat Krzysztof Łaszuk.