Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Konkurs recytatorski 1-3

Dnia 27.03.2024 r. odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski pod hasłem „Wiersze polskich poetów”. Konkurs skierowany był do uczniów klas I-III i przystąpiło do niego 24 uczestników. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań poetyckich dzieci, uwrażliwienie na piękno poezji, rozwijanie zdolności artystycznych oraz wyszukiwanie młodych talentów.

Konkurs przebiegał w serdecznej i miłej atmosferze.  Młodzi artyści z wielkim zapałem i przejęciem przygotowali swoje umiejętności recytatorskie, wszyscy nagradzani byli gromkimi brawami publiczności. Wybór laureatów był niełatwy, ponieważ uczestnicy prezentowali wysoki poziom. Oto wyniki konkursu:

I kategoria wiekowa – klasy I

  • I miejsce-  Hanna Dolińska
  • II miejsce- Zofia Sosnowska
  • III miejsce- Maja Sitek

II kategoria wiekowa – klasy II

  • I miejsce- Zofia Romańczuk
  • II miejsce- Ksawery Kiełkowski
  • III miejsce- Oliwia Kapuścińska

III kategoria wiekowa – klasy III

  • I miejsce- Jan Organista
  • II miejsce- Marianna Wdowiak
  • III miejsce- Tomasz Kubicki

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, a zwycięzcy nagrody książkowe. Wszystkim recytatorom gratulujemy talentu artystycznego i zapraszamy za rok.  Fotogaleria poniżej.