Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Konkurs recytatorski

Każdego roku – wiosną – uczniowie klas 1-3 podczas konkursu recytatorskiego, prezentują utwory ulubionych autorów wierszy dla dzieci. Do występu zgłosiło się 22 uczestników. Konkurs odbył się 10 marca.

Recytacji wysłuchało jury w składzie p. Monika Piskozub, p. Agata Serzysko i p. Sylwia Wdowicz. Swoje glosy oddali także słuchacze z widowni, wybierając na specjalnie przygotowanych kartach kandydata do Nagrody Publiczności. Podczas recytacji jury zwracało uwagę na opanowanie tekstu, jego interpretację oraz ogólny wyraz artystyczny. Widownia szczególnie zwracała uwagę na rekwizyty i śmiałość kolegów, którzy zmieniali głos oraz naśladowali bohaterów swoich wierszy. Mali artyści wiedząc, że odważny i wesoły występ bardzo podoba się publiczności – dali z siebie wszystko. Po naradzie jury ogłosiło wyniki. Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe. Pozostali recytatorzy w podziękowaniu za swój występ otrzymali soczki i słodycze.

Wyniki konkursu recytatorskiego:

Klasy I:

I miejsce – Julia Czermak 1a

II miejsce – Jan Rogowski 1d

III miejsce – Zuzanna Kędzierska 1d

Klasy II:

I miejsce – Paweł Orłowski 2c

II miejsce – Lena Orzechowska 2a

III miejsce – Oliwia Startek 2c

Klasy III:

I miejsce – Klaudia Hożyń 3c

II miejsce – Martyna Wiśniewska 3a

III miejsce – Aleksandra Ołowiak 3b

Nagrodę Publiczności otrzymała Julia Czermak z klasy 1a.

Wszystkim artystom serdecznie gratulujemy i zachęcamy do udziału w przyszłym roku.

Zajrzyjcie do galerii zdjęć, jak było pięknie.