Słowniki nie gryzą

W ramach przygotowania szóstoklasistów do sprawdzianu 2015 w klasach szóstych odbyły się lekcje słownikowe. Miały one na celu przypomnienie uczniom: jakie mamy słowniki językowe i kiedy powinniśmy z nich korzystać.

W pierwszej części lekcji uczniowie dowiedzieli się: kiedy powstałe pierwsze słowniki i jak wyglądały oraz wypełniali kartę pracy z tytułami słowników i ich objaśnieniami.

W dalszej części lekcji uczniowie pracując w grupach wykonywali zadania testowe. Rozwijali zarówno umiejętność pracy w grupie, jak i wyszukiwanie informacji w odpowiednim słowniku. Zajęcia poprowadziły nauczycielki biblioteki – Panie: Beata Olińska i Katarzyna Buła.