Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Konkurs

W ubiegłą sobotę, kiedy wszyscy  odpoczywali, trójka naszych uczniów z opiekunem panią Izabelą Krotowską, wzięła udział w II Powiatowym Konkursie z Języka Angielskiego im. Katarzyny Czarneckiej w Nowym Stawie. W konkursie wzięło udział 7 szkół.

Najpierw każdy rozwiązywał test indywidualnie, a suma punktów decydowała o zajęciu miejsca przez drużynę ze szkoły. SP 5 Malbork zajęła 2 miejsce, jesteśmy dumni. I miejsce należało do SP 6 Malbork, a III miejsce do SP 3 Malbork.

Naszą szkołę reprezentowali: Błażej Jarmołowski z 6E, Krzysztof Krakowiak z 6E oraz Katarzyna Tuchułka z 6A. Jaka była ich droga do zwycięstwa? Najpierw zajęli czołowe miejsca w konkursie szkolnym. To nie było ich pierwsze wyzwanie. W ubiegły czwartek wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie „Masters of English” W SP 9. I tutaj także zajęli 2 miejsce. Tylko skład się troszkę różnił, ponieważ za Kasię stanęła w konkursie Klaudia Lechowska z 6C.

Uczniowie ze zdobytymi doświadczeniami i nagrodami zmęczeni wrócili do domu. Jeszcze czekają ich nagrody, które zostaną wręczone w czerwcu na apelu za zajęcie najwyższych miejsc w konkursie szkolnym.

Szkoda, że tak wspaniali uczniowie w tym roku opuszczają nasze mury, będzie mi ich brakować, są niesamowici- powiedziała nauczycielka języka angielskiego Izabela Krotowska. Ale czekam z niecierpliwością na to, kto zajmie ich miejsce.

P5262936

OLYMPUS DIGITAL CAMERA