Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Kto Misiowi urwał ucho?

Grupa Pszczółek świętowała w dniu 25.11.2020r. Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. Prowadząca zajęcia Pani Patrycja Stankiewicz zaprosiła dzieci do koła. Wszyscy przywitali się piosenką: „Wszyscy są, witam Was” i zabawą muzyczno – ruchową „Rączki klaszczą” . Potem w zabawie dydaktycznej – Jak wygląda miś? –  dzieci wskazywały części ciała: oczy, nos, uszy, brzuch, łapki. Następnie radośnie zatańczyły pląs – Dwóm tańczyć się zachciało i wysłuchały  wiersza Czesława Janczarskiego pt. „Naprawimy Misia”. Nauczycielka zadała maluchom pytania: Kto mi powie dlaczego nasz miś ma smutną buzię? Jak myślicie co trzeba zrobić, żeby Uszatek się uśmiechnął? A czy wy szanujecie swoje zabawki? Dzieci swobodnie wypowiadały się na temat poszanowania zabawek.

Później uczestniczyły w zabawie ,,Co się dzieje?” – z wykorzystaniem chusty animacyjnej i pluszowego misia. W zespołach ćwiczyły spostrzegawczość wzrokową układając obrazek pod nazwą „Misiowe puzzle” w całość.

Zilustrowały ruchem piosenkę „Jestem niedźwiadek”. Na koniec wykonywały pracę plastyczną „Mój miś” – kolorując obrazek kredkami według własnego pomysłu.  Nauczycielka podziękowała dzieciom za zajęcia. Wręczyła im  medale z okazji „Dnia Pluszowego Misia”.