Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Kto ty jesteś? Polak mały!

Narodowe Święto Niepodległości jest najważniejszym polskim świętem narodowym. Polacy dzięki niezłomności, patriotyzmowi i bohaterstwu wywalczyli wolność. W przedszkolu już u małych dzieci, rozbudzamy zainteresowanie swoją Ojczyzną i kształtujemy poczucie dumy z przynależności do Narodu Polskiego. 10 listopada 2021 r. przedszkolaki ze wszystkich grup słowem i piosenką oddały szacunek symbolom narodowym, symbolom walki o wolność i zwycięstwo oraz miłość do Ojczyzny. W ustach kolejnego pokolenia uroczyście zabrzmiały słowa tak bardzo znane, lecz wymowne: ,,Kto ty jesteś? Polak mały’’.

Dzieci obejrzały  krótki filmik na temat 11 listopada. Następnie zostały omówione symbole narodowe: flaga i godło. Przedszkolaki odsłuchały i odśpiewały hymn Polski, a także same stworzyły swój własny kotylion, nie zabrakło również zajęć z kodowania.

Uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości miała na celu rozwijanie wśród wychowanków naszego przedszkola poczucia przynależności narodowej, pielęgnowanie polskiej kultury i tradycji. Jednocześnie była pouczającą lekcją historii i patriotyzmu.