Lekcja muzealna w 7c

We wrześniu udaliśmy się na wystawę „Wrastanie. Ziemie Zachodnie i Północne. Początek”. Zajęcia prowadzone były na powietrzu, wystawa byłą częściowo interaktywna. Można było usłyszeć ciekawe historie z głośników, otworzyć okienka ze skarbami takimi jak stary krzyż czy książka. Zdjęcia i opisy dopełniały całości. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy o ludziach, którzy zostali przesiedleni, o tych, którzy mieszkali kiedyś w naszym regionie.

Trudne to były czasy, wprowadzić się do obcego domu, z obcymi sprzętami i rzeczami osobistymi, dodatkowo nie będąc pewnym czy gospodarze nie wrócą.

Rozwiązaliśmy zagadkę, co tacy przesiedleńcy brali ze sobą. Okazuje się, że dokumenty, pierzynę i krowę…tylko jeden uczeń domyślił się, że zabierano zwierzęta.

Uważamy, że takie lekcje są potrzebne, abyśmy doceniali to co mamy.