Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Lekturki spod chmurki

Klasa 3a zakończyła realizację III modułu projektu ” Lekturki spod chmurki” – Czytam z klasą. Ostatni moduł skupił się na wędrówce naszej chmurki Tosi po krainie słońca. Dzieci wspólnie wybrały lekturę, którą czytaliśmy razem podczas lekcji. Były to przygody sympatycznego i wszystkim dobrze znanego ” Reksia”. Uczniowie przeczytali i obejrzeli kilka przygód psiaka. Byli zafascynowani techniką kręcenia starych, ale nadal lubianych przez nich bajek. Temat, który poruszaliśmy w ramach realizacji ostatniego modułu dotyczył odnawialnych źródeł energii. Dzieci dowiedziały się jak możemy wykorzystać energię słoneczną w życiu codziennym. Równie ważnym aspektem była dyskusja na temat segregacji śmieci i dbania o naszą planetę. Uczniowie obejrzeli film edukacyjny ” Pożar w lesie”. Na zajęciach plastycznych dzieci wykonały piękne plakaty zachęcające do dbania o Ziemię. Kończąc ostatni moduł, klasa 3a zakończyła realizację projektu ” Lekturki spod chmurki”. Była to bardzo ciekawa i kreatywna przygoda. Dzieci chętnie realizowały wszystkie zadania i z zaciekawieniem czytały wybrane lektury.

Anita_Nowicka_-_Certyfikat_Klasy

Anita_Nowicka_-_Czytam_z_klasa_-_Modul_III