Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Logika – To Gramatyka Myślenia (Novalis)

Centrum Edukacji Szkolnej z Warszawy było organizatorem Ogólnopolskiego Konkursu Logicznego Myślenia. Konkurs zorganizowany był dla trzech grup wiekowych tj. dla edukacji wczesnoszkolnej (klasa I-III), dla szkoły podstawowej (klasa IV-VI) oraz dla gimnazjum. Dla każdej z tych grup przygotowano inny zestaw łamigłówek. Do udziału w konkursie wystarczyły umiejętności rozwiązywania zadań logicznych, łamigłówek i rebusów. Ciekawa formuła zadań konkursowych umożliwiła trening i rozwój logicznego myślenia, które przydaje się nie tylko w matematyce czy fizyce, ale także na innych przedmiotach wymagających rozwiązywania problemów.

4 maja br. nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu. Najlepsi otrzymali dyplomy grawerowane, laureata
i wyróżnionego z nadanymi symbolicznymi tytułami Arcymistrza, Mistrza i Eksperta Logicznego Myślenia. Arcymistrzowie i Mistrzowie uhonorowani zostali dodatkowo nagrodami książkowymi. Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy uznania, a nauczyciele dyplomy poświadczające współorganizowanie ogólnopolskiego, ponadprogramowego konkursu.

Z naszej szkoły brało udział 23 uczniów z klasy Ib i IIb.

II miejsce, dyplom laureata i nagrody książkowe otrzymali:
Szymon Cicherski i Filip Tomaszewski z klasy 2b

IV miejsce, dyplom laureata i nagrodę książkową:
Jakub Grapentyn z klasy 1b

Pozostali uczniowie biorący udział w konkursie uplasowali się w pierwszej czterdziestce.

Dyplomy uznania otrzymali: Kacper Konwa, Dominika Bilińska, Oliwer Kubacki, Oliwia Wolanin, Oliwer Syroka, Julia Żebrowska, Agata Markowska, Igor Gradzik, Jakub Klonowski, Aleksandra Bochra, Jakub Wójcicki, Maja Bakalarz, Aleks Falkiewicz, Kacper Kuśmirek, Weronika Kubicka, Klaudia Ziembla, Paulina Jabłońska, Aleksandra Kapica, Ewelina Lerch, Zuzanna Lipiec.

Dzieci z tych klas brały także udział w ogólnopolskim konkursie „Zuch”. Uczniowie z klasy IIb zdobyli trzy dyplomy laureata, a pozostali uczniowie z klasy Ib i IIb – dyplomy uznania. Uczeń Jakub Grapentyn z klasy 1b zdobył także I miejsce w ogólnopolskim konkursie pt. Bursztynowo.
Gratulujemy dzieciom i wychowawczyniom – Paniom: Marii Pawlikowskiej i Joannie Pietkiewicz.

 [nggallery id=113]