Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Magicznie w bibliotece szkolnej

Wprowadzenie dziecka w świat literatury już od najmłodszych lat jest ważnym elementem wychowania przez sztukę, a także jednym z ważnych celów naszego przedszkola.

W środę – 16 listopada 2022 r. – dzieci z grupy „Pszczółki” wybrały się na zajęcia do biblioteki szkolnej. Przedszkolaki z wielką radością zapoznały się z tym magicznym dla nich miejscem. Była to pierwsza wizyta wśród tylu książek.

Z tematem spotkania zapoznała maluchy nasza bibliotekarka Pani Beata Olińska, która opowiedziała dzieciom o książkach i bibliotece. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem oglądały kolorowe książeczki znajdujące się na półkach. Dzieci dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować.

W trakcie zajęć Pani Beata przeczytała dzieciom książeczkę M. Ramos „Jestem najsilniejszy” oraz oprowadziła przedszkolaki po bibliotece. Na zakończenie dzieci otrzymały od Pani bibliotekarki bajkowe kolorowanki.