Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Magiczny czas w 1a

Nadszedł długo wyczekiwany czas przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia. Uczniowie klasy 1a  wraz z rozpoczęciem miesiąca rozpoczęli przygotowania do nadchodzących świąt. W klasie pojawił się kalendarz adwentowy z dobrymi uczynkami. Uczniowie codziennie odcinali karteczkę z zadaniem, które musieli wykonać np. ” Wyręcz dziś kogoś bliskiego w codziennych obowiązkach” – sprawiło im to wiele radości i zabawy. W naszej klasie pojawiła się choinka, która została pięknie przystrojona ozdobami wykonanymi przez nasze dzieci.

Był to również doskonały czas na warsztaty kulinarne pieczenia pierników. Dzieci na początku zajęć dowiedziały się jakie składniki są potrzebne do wykonania pierników. Każdy z uczniów dokładnie zapoznał się z przepisem na te pyszne ciasteczka. Dzieci samodzielnie wałkowały ciasto i wycinały wybrane przez siebie kształty. W klasie i szkole zapachniało świętami. Po ich upieczeniu nadszedł czas na dekorację wypieków i ich degustację.

Na zakończenie naszych klasowych przygotowań, uczniowie wraz z nauczycielkami przygotowali piękny wigilijny stół i wspólnie spędziliśmy cudowny czas. Były rozmowy na temat tradycji w rodzinnych domach, wspólnie śpiewanie kolęd, a nawet quiz ” Jaka to kolęda?”, z którym dzieci świetnie sobie poradziły. Dzieci podarowały sobie piękne, własnoręcznie wykonane kartki z życzeniami. Był to magiczny czas – czas dbania i wzmacniania naszych relacji.

Klasa 1a życzy Wesołych Świąt!