Makieta lasu

22 października br. przedszkolaki z grupy „Fiołki” zainspirowane zajęciami dotyczącymi lasu i jego mieszkańców wspólne stworzyły jesienną makietę lasuDzieci wykorzystały w swojej pracy różnorodne materiały naturalne: skarby jesieni przyniesione przez dzieci ze spaceru z rodzicami m.in. liście, kasztany, żołędzie oraz plastelinę, farby, wycinanki, rolki po papierze toaletowym. Przedszkolaki stworzyły grzybki z łupiny orzecha, pomalowały rolki, które posłużyły za pień drzewa, a następnie wykonały kolorowe, jesienne korony drzew – zarówno z prawdziwych liści, jak kolorowych wycinanek. W lesie dzieci umieściły własnoręcznie złożone z kilku elementów leśne zwierzęta. Przedszkolaki wykazały się przy tym umiejętnością planowania, logicznego myślenia oraz koncentracji uwagi. Doskonaliły również motorykę małą. Efektem tej pracy jest przepiękna i barwna makieta lasu.