Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Smaczne, zdrowe, kolorowe

W piątek uczniowie klasy 1a zorganizowali „Klasowe Zdrowe II Śniadanie”. Każdy z uczniów przyniósł pyszne owoce i warzywa. Z nich powstały kolorowe i smaczne owocowe szaszłyki, które uczniowie wykonali samodzielnie. Dzieci przyniosły również soczyste pomarańcze, jabłka, gruszki i marchew, z których z pomocą nauczycielek wykonały zdrowe świeżo wyciskane soki. W klasie wszystkie smaki i zapachy mieszały się. Było zdrowo, smacznie i apetycznie. Dzieci dowiedziały się, że kolory owoców mają wpływ na ich wartości odżywcze i jakie witaminy znajdują się w poszczególnych owocach i warzywach. Potem mieliśmy dużo siły  i energii do dalszej pracy, łatwiej przychodziła nam nauka.