Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Mali projektanci z Bullerbyn

W ubiegłym tygodniu dzieci z klasy 3a omawiały lekturę pt. ” Dzieci z Bullerbyn”. Wszystkim książka bardzo się spodobała, a w trakcie lekcji dzieci wykazały się ogromną wiedzą na temat przeczytanej treści. Podczas zajęć plastyczno- technicznych zadaniem dzieci było zaprojektowanie i urządzenie pokoju Lisy. Uczniowie natychmiast zabrali się do pracy, dyskutowali na temat swoich pomysłów oraz doradzali sobie z jakich materiałów można wykonać różne przedmioty.  Efekty końcowe były niesamowite. Dzieci wykazały się ogromną kreatywnością. Panie były zachwycone ich zaangażowaniem i samodzielnością. To zadanie pokazało nam jakie talenty drzemią w naszych dzieciach… warto oderwać się od książek choć na chwilę i pozwolić im tworzyć :)

„Nie takie ważne, żeby człowiek dużo wiedział, ale żeby dobrze wiedział, nie żeby umiał na pamięć, a żeby rozumiał, nie żeby go wszystko troszkę obchodziło, a żeby go coś naprawdę zajmowało.” – Janusz Korczak