Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Mapa złości w 2a

W ramach programu profilaktycznego – Przemocy-stop, w naszej klasie odbyła się lekcja o …złości. Czasami towarzyszy nam to uczucie.

Panie Joanna Klajda i Beata Komoszyńska poszukały sposobu jak sobie z tym poradzić. Przygotowały dla nas przedstawienie kukiełkowe. Wysłuchaliśmy historii o Kubusiu Puchatku. Odgrywaliśmy scenki i zapoznaliśmy się z Mapą Złości. Zgodziliśmy się z tym, że gdy człowiek się złości, to – włosy stają mu dęba, marszczy mu się czoło, mrużą oczy, czerwienieją uszy i policzki, krzywią usta, zaciskają zęby, człowiek szybko oddycha, ściska żołądek, zaciska gardło, mięśnie i pięści. Jego serce bije szybko i mocno.

Pani Asia nauczyła nas, co robić, aby pozbyć się złości. Zapamiętaliśmy, że nie wolno nam krzywdzić innych, gdy sami jesteśmy źli. Aby uspokoić się należy głęboko oddychać, można zrobić dziesięć przysiadów, posłuchać muzyki, a nawet zatańczyć. Choć trudno nam to przychodzi, będziemy ćwiczyć.

[nggallery id=72]