Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Październik od 1999 roku jest miesiącem, w którym obchodzimy Święto Bibliotek Szkolnych. Biblioteka naszej szkoły także obchodziła swoje święto.

Akcja „Głośne czytanie” przez 3 tygodnie nauczycielki biblioteki odwiedzały klasy na pierwszej lekcji i głośno czytały wybrane utwory, a także prezentowały propozycje książkowe i zachęcały do wypożyczania i odwiedzania biblioteki szkolnej ( kl. 3A, 3C, 2B, 2A, 5B, 4D, 5D, 6A, 4B, 5C, 5A, 2C)

Konkurs „Szklana kula z zagadkami” – biblioteka przeżywała oblężenie w związku z tym konkursem wiedzowym. Każdy chętny losował zagadkę, odpowiadał i wygrywał nagrodę! Były dwie szklane kule – dla klas 1-3 i 4-6, a w każdej 50 zagadek, które dotyczyły rożnych dziedzin wiedzy. Do wygrania były długopisy, linijki 3d, podkładki, maskotki, książki. Hitem okazały się babeczki upieczone przez panie bibliotekarki. Konkurs trwał przez cały tydzień.

Konkurs „Poznaj nauczyciela swego, po fryzurze jego” – każdy uczeń mógł sprawdzić spostrzegawczość. Na plakacie zaprezentowano zdjęcia przedstawiające fryzury nauczycieli. Zadaniem ucznia było rozpoznanie nauczycieli i poprawne wypełnienie kuponu konkursowego, który należało wrzucić do skrzynki w bibliotece. 17 października 2011 r. odbyło się losowanie nagrody wśród poprawnych odpowiedzi. Najbardziej spostrzegawczy (i mający szczęście w losowaniu) okazał się Krzysztof Świątek z klasy VB

Przez cały miesiąc biblioteka obdarowywała czytelników nowymi książkami, które były prezentowane na wystawce, i które można było wypożyczyć po raz pierwszy…

[nggallery id=60]