Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Międzyszkolny konkurs o Australii

 

Dnia 1 grudnia 2012 r. odbył się w naszej szkole Międzyszkolny Konkurs wiedzy o Australii. Przybyły reprezentacje czterech szkół, aby sprawdzić swoją wiedzę o tym kraju anglojęzycznym: SP 2 Malbork, Zespół Szkół nr 2 Nowy Staw, SP 8, SP 9 oraz nasza drużyna.

Naszą szkołę reprezentowali: Michał Maciejewski z 6A, Bartosz Sobolewski z 6B oraz Szymon Sibiga z 6C.

Dwa etapy konkursu przyniosły wiele radości, zaskoczenia i rozbawienia. Najpierw uczniowie rozwiązywali test z pytaniami zamkniętymi o Australii. Następnie w grupach odgadywali, co przedstawiają zdjęcia ukazane w prezentacji multimedialnej m.in. o ciekawych miejscach Australii, faunie i zabytkach.

Suma punktów uzyskanych indywidualnie oraz zespołowo z quizu wyłoniły zwycięzców.

I miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa nr 2 w Malborku

II miejsce Szkoła Podstawowa nr 5

III miejsce Szkoła Podstawowa nr 9

Zwycięzcom gratulujemy!!!

Nagrody ufundowało wydawnictwo Pearson, a konkurs przeprowadziły nauczycielki angielskiego Panie: Izabela Krotowska oraz Celina Kraszewska.