Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Mikołajki jak z bajki…

6 grudnia wszystkie nasze przedszkolaki świętowały w swoich grupach Mikołajki. Był to dzień bardzo szczególny, pełen marzeń, świątecznego ciepła i czystej radości. Dzieci pojawiły się tego dnia ubrane w mikołajkowe stroje i świąteczne czapeczki. Z okazji przyjścia Świętego Mikołaja, przedszkolaki poznały historię jego życia. Dowiedziały się, kim jest, skąd pochodzi i jak wygląda jego praca. Dzieci śpiewały dla niego piosenki, układały puzzle, tworzyły domino, kodowały postać Świętego Mikołaja na planszach i kartach pracy. Co więcej, wysłuchały listu od Mikołaja, odczytanego przez wychowawczynie lub oglądały film na tablicy multimedialnej. Rozwiązywały zagadki, brały udział w zabawach ruchowych i tworzyły pokazy tańca dla swojego wyjątkowego gościa.

Niektóre grupy upiekły również mikołajkowe babeczki lub oglądały teatrzyk przygotowany przez nauczycielkę z wykorzystaniem pacynek. Nie zabrakło również ciekawych wyzwań, takich jak wymyślanie konkurencji sportowych dla Świętego Mikołaja lub własnoręczne wykonanie skarpety świątecznej. Dzieci pracowały także w małych grupach, ucząc się współpracy oraz grały w świąteczne memo w języku angielskim, aby rozwijać swoją spostrzegawczość, pamięć i uwagę. Wszystkie grupy przygotowały różnorodne prace plastyczne i przestrzenne odnośnie bohatera tego dnia.

W ramach zabawy dzieci pozowały do zdjęć z wykorzystaniem ozdobnej fotobudki, odbierały certyfikaty grzecznego przedszkolaka oraz prezenty od Świętego Mikołaja, który zostawiał je w różnych miejscach – obok bucików w szatni, pod choinką lub wkładał je do świątecznej skarpety. Wszystkie dzieci bardzo cieszyły się z otrzymanych prezentów oraz słodkiego poczęstunku na koniec. Zapraszamy do obejrzenia naszej mikołajkowej fotorelacji.

Idzie, idzie uśmiechnięty,

oto jest wśród nas.

Witaj, Święty Mikołaju!

Witaj, witaj nam!

Dobry, Święty Mikołaju,

Wszystkie dzieci Cię kochają!

Usiądź sobie między nami,

obdarz dzieci prezentami.