Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Mikołajkowa wycieczka

Dnia 14 grudnia dwie grupy przedszkolne – Słoneczniki i Pszczółki – wyjechały na mikołajkową wycieczkę do Gościńca & Hotelu nad Wisłą na warsztaty bożonarodzeniowe. Wśród atrakcji znalazło się malowanie farbami styropianowych bombek, tworzenie listu do Świętego Mikołaja, dekorowanie świątecznych pierniczków, wspólne przygotowanie papierowego łańcucha choinkowego, zabawy sensoryczne z mąką i lepienie figurek z masy solnej.

Wszystkie dzieci biorące udział w wycieczce mogły również samodzielnie pokolorować świąteczne rysunki oraz pobawić się na dmuchanej zjeżdżalni. Największe wrażenie wywarło na dzieciach osobiste i magiczne spotkanie z samym Świętym Mikołajem, który podczas rozmowy z każdym dzieckiem wysłuchał próśb odnośnie prezentów oraz wręczył kolorowe lizaki.

Na zakończenie warsztatów wszystkie dzieci otrzymały obiad, który zjadły ze smakiem po świątecznych zabawach. To była bardzo udana wycieczka, która zapewne zostanie w pamięci dzieci na bardzo długo. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z naszego wyjazdu.