Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Mistrzostwa szkoły w “Super Farmera”

25 marca przeprowadzone zostały Szkolne Mistrzostwa w „Super Farmera”. Uczniowie od miesiąca mieli szansę doskonalić lub od podstaw nauczyć się gry pod kierunkiem Pań: M. Kuszowskiej, B. Sawaniewskiej i K. Kurapiewicz.

Sześć królików za jedną owcę, świnia za dwie owce, trzy świnie za krowę,… trudno było nie pogubić się w tym inwentarzu. A jeszcze do tego lis i wilk, które mogły uszczuplić farmerom ich stada. W rezultacie, po dwóch rundach w czteroosobowych zespołach wyłoniono czwórkę finalistów. Ci walczyli o miano Super Farmera również w dwóch rundach. Mistrzem Szkoły został Bartek Niewęgłowski z klasy VIc oraz Damian Stawicki z klasy IVc. Chłopcom należą się ogromne gratulacje i życzenia, aby powiodło im się w Wojewódzkich Mistrzostwach, które odbędą się już w najbliższy czwartek w Sztumie.