Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Młodzi kibice z 3b

Polacy brązowymi medalistami! Po niezwykle dramatycznym spotkaniu i dogrywce reprezentacji Polski w piłce ręcznej, Polacy pokonali Hiszpanię. Biało – Czerwoni otrzymali brązowy medal. Polacy trzecią drużyną świata. Nasi uczniowie każdego dnia opowiadali o sukcesach polskiej drużyny.

Czarek Lepczak z klasy 3b marzy, aby w przyszłości też zostać mistrzem świata. „Uprawiam sport i cieszę się, że mamy brązowy medal. Mecz z Hiszpanią był tak piękny, że ten brąz jest złoty”. Sylwia Cegiełka opowiada, że modliła się o zwycięstwo dla Polski. „W naszym bloku wszyscy po meczu z radości krzyczeli. Dziękujemy, dla nas jesteście mistrzami”. Kacper Jeżak mówi, że bardzo przeżywał mecz. „Uczę się od naszej reprezentacji pracy w zespole, razem można osiągnąć wielki sukces. Nasz nauczyciel po zwycięskim meczu wywiesił biało – czerwoną flagę, bo jest to zwycięstwo Polski”.

„Cieszę się, że na lekcji religii mogliśmy zrobić laurki dla naszych medalistów. Wysłaliśmy do Związku Piłki Ręcznej w Warszawie ponad 100 laurek, dziękując za tak wspaniałe zwycięstwo. Może przyślą nam plakat z autografami” – opowiada Ola Ołowiak.

„I jak ich nie kochać” – mówił Pan z telewizji. „Trzeba kochać tak wspaniały zespół piłki ręcznej, dali nam tak wiele radości i dumy” – kończy Lena Wierzchucka. Dziękujemy! Polska – biało czerwoni!

Nauczyciel religii – Krzysztof Łaszuk